Facebook
Twitter
Rss
ANASAYFA l
HABERLER l
OTO SPOR l
VİDEOLAR l
FOTO GALERİ l
SERVİS l
BİZE ULAŞIN l
İLETİŞİM

Efsane Roadstar Yenilendi

Dünyanın en çok satan roadster´ının en son hali olan ve uzun zamandır dört gözle beklenen 4. nesil Mazda MX-5 tanıtıldı.

Orjinal Resim

Efsane Roadstar Yenilendi

Dünyanın en çok satan roadster'ının en son hali olan ve uzun zamandır dört gözle beklenen 4. nesil Mazda MX-5, bu simge araca haklı ününü kazandıran tüm ruhu, tarzı ve keyfi bünyesinde barındırıyor.

Özünde ise Jinba Ittai, ya da diğer bir deyişle otomobil ile sürücü arasında sıkı bir bağ oluşturan, ‘tek yürek olmuş at ve sürücüsü’ kavramı yatıyor. Arkadan itişli sürüşün verdiği canlılık, mükemmel 50:50 ağırlık dağıtımı ve önceki modeline göre 100 kg'dan daha hafif gövdesi, her bir viraj ve dönemeçte nefes kesici bir sürüş deneyimi yaşatarak yol ile adeta bütünleşmenizi sağlıyor.

Güvenli Sürüş Keyfi

Otomobil ile sürücüsü arasındaki bağ, Mazda’nın güvenli yolculuk yapmanızı sağlayan ve MZD Connect bağlantılı yeni araç içi teknolojileri sayesinde daha da güçlendirildi. Ödüllü SKYACTIV Teknolojisi, yeni Mazda MX-5'e performans, ekonomi ve sürüş keyfinin dengeli bir bileşimini kazandıran motor, şanzıman, şasi ve gövdeyi bünyesinde barındırıyor.

KODO Ruhu

Yeni MX-5, Mazda’nın KODO Hareketin Ruhu tasarım dili sayesinde, direksiyonun başına geçtiğiniz andan itibaren harekete hazır sizi bekliyor. Yönü anında değiştirmeye hazır olduğunu gösteren doğal bir çevikliğe sahip. Yeni Mazda MX-5, bu simge aracı 25 seneyi aşkın bir süredir efsane haline dönüştüren her şeyi bünyesinde yansıtmaya devam ediyor. Sadece tek bir bakışta kalp atışlarınız hızlanmaya başlayacak.

Tasarım

Motor kapağı yüksekliğini daha da azaltmak suretiyle A sütunları ile ön cam geriye doğru alınarak aracın dışında dinamik bir şekil, aracın içerisinde ise panoramik bir görünüm yaratıldı. Mazda’nın SKYACTIV Teknolojisi kullanılarak geliştirilen yeni gövde daha zarif, daha hafif ama çok daha sağlam bir hal almış.

Yeniden tasarlanan sürücü alanı, heyecan verici ve kullanımı kolay bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Mazda MX-5’in en çarpıcı özelliklerinden biri de Mazda yeni nesil araç içi bağlantı sistemi MZD Connect, sürekli bağlantıda kalmamıza yardımcı oluyor.

Motor

2016 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni nesil Mazda MX-5’in motor bilgileri
için henüz Mazda’dan bir açıklama gelmedi.


 |  Paylaş  | 
Mazda MX-5, Miata, Roadstar, 2016, Cenevre Otomobil Fuarı
l Fotoğraflar
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Mazda MX-5 Miata Orjinal Resim
Yeni Sportif Juke-R Gün Yüzüne Çıktı
600 beygirlik Juke Goodwood Festivali´nde olacak.
Euro NCAP, Son Yaptığı Değerlendirmeleri Açı
Avrupa´ da otomobil güvenlik testleri yapan Euro NCAP, Skoda Superb, Hyundai i20 ve Fiat
6. Nesil Chevrolet Camaro Geliyor
Chevrolet´nin fenomen sporcusu Camaro, uzun bir aradan sonra 6. Nesli ile Amerikan otomob